EN | TR

Dekan Mesajı


Sevgili Genç Arkadaşlarım,
 
Tarsus Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; etik değerleri önceleyen, öğrencilerin görüş ve fikirlerini önemseyen, öğrenci odaklı bir fakülte olup sizlere sürekli etkileşim içinde samimi bir akademik ortam sunmaktadır.
 
Kendi alanlarında yetkin akademik altyapı ve uygulama tecrübesine sahip, saygın üniversitelerde doktora yapmış, genç ve dinamik öğretim üyelerine sahip olmamız, henüz erken yaştaki fakültemizin en önemli avantajıdır. 
 
Ders müfredatlarımız; gözlem, analiz ve uygulama kapasitelerinizi geliştirmenize; objektif, eleştirel ve mantıksal analizler yapabilmenize ve mezuniyetten sonra istihdam olanağınızı artıracak vasıflar kazanmanıza yönelik olarak tasarlanmıştır. Diğer taraftan bölümlerimizin her biri; disiplinlerarası bağlantıyı pekiştiren, öğrencinin yetenek, ilgi ve eğilimlerine uygun zengin bir seçmeli ders havuzuna sahip olmakla birlikte hızla değişen dünyaya uyum sağlayacak niteliktedir.
 
İki bölümle hizmet veren Fakültemizde, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünün eğitim dili Türkçedir. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde ise İngilizce hazırlık sınıfı bulunmakta olup derslerin % 30’u İngilizce verilmektedir. 
 
Farklı disiplin alanlarını kapsayan bölümlerimizden alacağınız eğitimle sizleri; yetkin, duyarlı, üreten, kendini geliştiren, çözüm odaklı bireyler olarak yetiştirip kamu sektöründe ve özel sektörde yöneten, denetleyen ve liderlik görevlerini üstlenen kariyer mesleklerin kapılarını sizlere açarak hayallerinizi gerçekleştirmeye davet ediyoruz. Ulusal ve uluslararası gelişmeleri eş zamanlı takip eden, kıymetli çalışmalarıyla bilime katkı sunan, güler yüzlü,  samimi ve dinamik öğretim elamanlarımızla sizleri Anadolu’da bilimin, sanatın, kültürün ve eğitimin filizlendiği, insanlık tarihinin keşfinde kadim ve eşsiz bir durak olan Tarsus’ta dört gözle bekliyoruz.
 
                                                                                                                        Prof. Dr. Ali Deran
Dekan